Hoşgeldin, Ziyaretçi: Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal Sürücü ile Oyun Yüklemek (Resimli Anlatım)
#1
Daemon Tools veya Power ISO gibi sanal sürücü programlarıyla oyun kurmak bazen gerekli olabiliyor. Bunu bilmeden yapmak pek de kolay değil. Bu yüzden önce öğrenmek gerekiyor. Resimli anlatımımız sayesinde kolayca öğrenebileceksiniz.  

Bazı oyunları indirdikten sonra içinden iso- bwt- cdi- b5t- b6t- cdd- bin- cue- mds- nrg- pdi gibi dosyalar çıkar. Eğer sanal sürücü ile dosya çalıştırmayı bilmiyorsanız bu dosyaları açamazsınız. İşte böyle durumlarda Daemon Tools veya Power ISO gibi programlar kullanmalısınız. Resimli anlatımımızda Daemon Tools'u kullanacağız.


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.


Öncelikle az bir şey sanal sürücünün mantığını anlatalım. İnternetten indirdiğiniz oyunları CD'si mevcut olmadığı için CD-ROM'unuza koyamıyorsunuz. Ancak sanal sürücü programını yükledikten sonra program sanal bir sürücü yani bir nevi sanal bir CD-ROM oluşturuyor. Bizde iso- bwt- cdi- b5t- b6t- cdd- bin- cue- mds- nrg veya pdi dosyamızı sanal sürücümüze yerleştirdiğimizde 
CD-ROM'umuza oyunun CD'sini yerleştirmiş gibi oluyoruz.


Ayrıca Daemon Tools ile çalıştırabileceğimiz dosya tipleri aşağıdakilerdir.  
b5t (BlindWrite images)
b6t (BlindWrite images)
bwt (BlindRead images)
ccd (CloneCD images)
cdi (DiscJuggler images)
cue (Cue sheets)
iso (Standard ISO images)
mds (Media Descriptor Files)
nrg (Nero images)
pdi (Instant CD/DVD images)
isz (Compressed ISO images)Şimdi resimli anlatımımıza geçelim.
Öncelikle aşağıdaki adresten Daemon Tools'u indirebilirsiniz.


Yükledikten sonra Daemon Tools'u çalışltırın.
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
1.) Yukarıdaki simgeye tıklayarak aşağıdaki gibi iso- bwt- cdi- b5t- b6t- cdd- bin- cue- mds- nrg- pdi dosyalarından hangisi mevcut ise onu seçiyoruz.
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Burada iso uzantılı setup dosyamızı seçiyoruz.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
2.) Daha sonra programda oluşan sanal CD ye basıyoruz. Ardından aşağıdaki simgeye tıklıyoruz ve CD'mizi sanal sürücümüze yerleştirmiş oluyoruz.
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
Bu simgeye tıkladıktan sonra kalıp dosyalar yerleştirilecek ve otomatik kullan açılacak. Eğer açılmaz ise bilgisayarıma girerek oradan aşağıdaki gibi görünen sanal sürücüye tıklayın. ( Oyuna göre simge değişir.)
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.3.) Otomatik kullana tıkladığınızda veya "bilgisayarım"a girerek oradan sanal sürücü simgesine bastığınızda karşınıza şöyle bir sayfa çıkacaktır. (Oyuna göre farklılık gösterir ama büyük ihtimalle kurulum dosyasını bulursunuz.)


Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.

Daha sonra oyununuzun normal kurulumunu tamamlıyorsunuz. Anlayamadığınız bir yer olursa yorum bölümünden sorunuzu sorabilirsiniz. En kısa sürede cevaplarım.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi